еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер не престанува: „Талат и будалите од СДСМ“

Веќе втор дена лавината реакции на социјалните мрежи предизвикува седницата за одземање на имунитетот на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски која заврши со фијаско по недоразбирањето меѓу коалициските партии од власта СДСМ и ДУИ, по што пратеници директно го обвинија претседателот на Собранието дека „направил будали од нив“.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Оскарот за најдобар актер во македонското Собрание оди во рацете на

„А шо демек Вие сте немале секс со бивши, па им замерувате на ДУИ за ВМРО?!“: Твитер се „вжешти“

Во пресрет на изборите: Нешто смрди во коалицијата меѓу СДСМ и ДУИ

„Џабе се више сите напади врз ДУИ, одговорни се спасителите на ДУИ„: Твитер за имунитетот на Вељаноски

Фото: Собрание

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТТК Банка на менаџерите лани им исплатила плати и надоместоци од 958.000 евра

Редакција

Дане Талески кандидат за амбасадор во НАТО

Редакција

Тамара и евровизиската песна на „тапет“ на Твитер

Редакција