еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „експлодира“: Брат Орце, требаше на времето и Шутка да ја купиш

Лавина од реакции на социјалните мрежи предизвика новиот случај на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Империја“, во кој еден од осомничените е бизнисменот Орце Камчев, еден од најбогатите Македонци според Форбс, кој заврши во притвор.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Камчев синоќа пренесен во Шутка: Притвор за дел од петмината во „Империја“

Твитерџиите за новата истрага на СЈО: Ако чепнат секаде каде што треба, нема да знаеме што со парите

„Империја“ е нова истрага на СЈО: Вклучени семејството Камчеви, Мијалков и сопственикот на „Пелистерка“ Панделески

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Србија поради корона вирусот ги пломбира границите со соседите: Затвори 44 гранични премини

Редакција

Уште едно грозоморно убиство: Избоден со нож сопственик на кафана во Кичево

Никола Осило

Инспиративна приказна: Соња и Владимир од град се преселија на планина, работат таму и сами го градат нивниот дом Царевец

Силвана Жежова