еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „поцрвене“: „Павле повлече нога, ајде да ви се множат оставките! Кој е следен?“

Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика денешната најава на пратеникот Павле Богоевски дека ќе поднесе оставка од функцијата, а по скандалот со набавката на масло од канабис.

Граѓаните ја поздравуваат неговата одлука и порачуваат дека долг е списокот на функционерите кои треба да го следат неговиот пример.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пратеникот Павле Богоевски си поднесе оставка: „Гласот за одземање на мандатот на Груевски ќе биде мој последен“

Фото: Фејсбук/Богоевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) На туристите им е смачено од ѓубрето во Охрид

Редакција

Во блок-трансакција на берзата продадени акции од Стопанска банка Битола за 130.000 евра

Никола Осило

„Све средивме у градов па сеа уште да смениме имиња на улици, плоштади и мостови… мостот Гоце Делчев на пример„: Твитер реакции

Редакција