еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „поцрвене“ за новите случаи: „Дали Антикорупциска е новото СЈО?“

Голем број реакции на социјалните мрежи има по вчерашната објава на Антикорупциската комисија за отварање повеќе предмети против премиерот, вицепремиерот за економски прашања и други актуелни и поранешни функционери.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Антикорупциска отвори постапка за “грчките фирми“ на министерот Дамјан Манчевски

И Кочо Анѓушев на тапет на Антикорупциска

Антикорупциска отвори четири постапки за премиерот Заев

Антикорупциска ќе истражува дали директорката Пановска „местела“ тендери во корист на татко и

Антикорупциска отвори предмет за Јово Вангеловски за набавка на БМВ вредно 40 илјади евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Плата од 500 евра…фејкњуз ли е“?: Твитер „поцрвене“ по најавата на Владата за одлучна борба против лажните вести

Никола Осило

Во Скопје повторно се протестираше за чист воздух

Редакција

(ВИДЕО) Новинар на грчка ЕРТ3 стана топ тема во Грција, оти Македонија ја нарече Северна Македонија

Редакција