еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ по снимката со кокаинот: „Илија Громовник е мојот Стево Пендаровски“

Голем број реакции на социјалните мрежи има по вчерашната објава на аудио снимка на која наводно се слуша како пратеник од македонското Собрание нарачува кокаин од дилер. Граѓаните се прашуваат кој е Илија Громовник кој од Будимпешта ги објавува новите бомби.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Павле Богоевски за аудио-бомбата од Будимпешта: Нарачував масло од канабис, а не кокаин

Од Будимпешта „експлодира“ нова „бомба“

Некои чудни „бомби“ на два дена пред избори: Кој е Илија Громовник?

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Македонија си го смени името, парите и пасошите“: Што пишуваат регионалните медиуми за ратификацијата на Договорот од Преспа

Редакција

Заев: Мојот приход е 87.000 денари, а со новиот данок ќе бидат опфатени плати повисоки од на премиерот и претседателот

Редакција

Струмичани трчаа за малата Нина да замине на лекување во САД: Како и Вие да помогнете

Редакција