еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за избришаните снимки од Албанија: „Груевски како Каспер, камера не го фаќа“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика информацијата дека биле избришани снимките од безбедносните камери во Албанија од периодот кога експремиерот Никола Груевски пребега за да не ја одлежи затворската казна во Македонија.

Ви пренесуваме дел од реакциите на „Твитер“:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Снимките од Албанија од бегството на Груевски не можат да се обезбедат, бидејќи системот автоматски ги избришал

Експремиерот останува без пратеничка плата: Што пишува во „законот за Груевски“

(Видео) Груевски на прошетка во трговски центар во центарот на Будимпешта

Фото:Фејсбук/Никола Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од корона вирусот починаа тројца пациенти, вкупната бројка изнесува 122

Редакција

„Владата ќе им даде 30-40 милиони евра на Заевци, Кочовци, Нини, Камчевци и Мијалковци“, вели Јовановиќ за пролонгирањето на прогресивниот данок

Редакција

Детален преглед: Прв сет економски мерки на Владата за ублажување на последиците од коронавирусот

Редакција