еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

Лавина реакции на социјалните мрежи има за „Пуцко петрол“, компанија од село Пласница која зачестено добива тендери за набавка на нафтени деривати и масло за греење од повеќе државни институции и компании, општини…

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за набавка на масло за домаќинство вреден 93.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Струга за набавка на масло за домаќинство „тежок“ 152.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на масло за греење „тежок“ 303.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на МВР за набавка на екстра лесно гориво вреден 1,3 милиони евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Русија суспендирана од големи спортски натпревари поради допинг скандал

Редакција

На Комисија во Собрание изгласано одземање на мандатот на Груевски, конечната одлука на пленарна седница

Редакција

На избеганиот Груевски за сега му плаќаме 4 адвокати и му даваме пратеничка плата

Редакција