еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за Заев и Мицкоски: Каква деценија – таков „дуел на деценијата“

Лавина реакции на социјалните мрежи има по вчерашниот ТВ дуел во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Главните забелешки се околу квалитетот на дебатата и начинот на изразување на Заев и Мицкоски, но и дека вчерашната средба не го заслужува епитетот дуел на деценијата.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонско сценарио ја тресе Албанија: Објавени прислушувани разговори меѓу Еди Рама и мафијата

Никола Осило

Колкава моќ има Мицкоски: Што пишува во статусот на ВМРО-ДПМНЕ во делот на разрешувања

Редакција

„Черешна се од корен корнеше, Бетка од чантичињата не се делеше“: Твитер реакции за отфрлувањето на кривичната за Канческа-Милевска

Редакција