еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „прегреја“: „На крај ќе се земат Сашо и Фатиме?#lovestory“

Лавина реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика одлуката во куќен притвор да се пуштат Сашо Мијалков, Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и останатите обвинети во случаите на СЈО.

Главното прашање е што го предомисли СЈО да побара куќен притвор кога не поминаа ниту два месеци откако бараше да се притворат овие лица со образложение дека можат да избегаат.

Твитерџиите не се помируваат ниту со амнестијата и критикуваат дека во Македонија судството е далеку од независно.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Револт и горчина: Политичарите се ставија над законот во 2018 година

Прочистување или упад во правото: Амнестија во просек на секои 4,5 години

Власта со Кривичниот законик простува даночни измами: Општа амнестија на мала врата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои се најголемите донатори во изборната кампања на Блерим Река?

Никола Осило

(ВИДЕО) Азески се сретна со Мицкоски: ЦЕФТА договорот е мртов, Македонија да се фокусира на индустријата, извозот и соработката со регионот

Редакција

Експремиерот не мирува: Саемот за книга „збогатен“ со нова книга од Никола Груевски

Никола Осило