еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за изјавата на Заев за Груевски: „Знаеме дека 500 евра плата побегнале во багажник“

Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на премиерот Зоран Заев дека Владата знае како побегнал експремиерот Никола Груевски, односно дека тој се сокрил во багажник за да ја помине границата.

Ви пренесувеме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски избега од земјава во багажник од автомобил, вели Заев

Фото: Фејсбук/Зоран Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Студентите ја обожаваат: Која е Гордана Силјановска-Давкова, можен кандидат за претседател на државата

Редакција

Владата донесе одлука за еднострано раскинување на Договорот за концесија за рудникот Иловица

Редакција

„Не збори со непознати“, така ги испративме децата утрово на школо

Силвана Жежова