еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „прегреа“ за амнестијата и притворот: „Правна држава, жими ашимов“

Лавина реакции на социјалната мрежа Твитер предизвикаа најавија за проширување на амнестијата на обвинетите во случаите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и за можно излегување од притвор на Сашо Мијалков, Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и други обвинети лица.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од притвор излегуваат Камчев, Мијалков, Јанакиески, Божиновски, Панделески…?

Амнестија „кому иде“: Што да кажат затворените за кражба на ќебапчиња?

Поради притворот на Мијалков и Камчев и Законот за амнестија „висат“ уставните измени: Има потврда за 76 гласа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на струја вреден 57.000 евра

Никола Осило

Кој е Миле Зечевиќ, кој влезе во НО на Стопанска банка Битола и го советува Заев

Редакција

Ќе има ли двотретинско мнозинство: Уставните измени во рацете на Беса

Никола Осило