еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за новата истрага на СЈО: Ако чепнат секаде каде што треба, нема да знаеме што со парите

Новата истрага на СЈО, „Империја“ е топ-тема на Твитер, а најголем дел од коментарите се однесуваат на бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделески, кои се опфатени со оваа истрага.

Освен за нив, истрага има и за Сашо Мијалков, Ненад Јосифовиќ, Ратка Куноска Камчева, Христина Камчева Стојческа, Зорица Арсовска, Лилјана Гајдовска, Владислав Стајковиќ, Тодор Мирчевски, Дејан Јанев, Ванче Мијалчев и Јованче Тасковски, поради постоење на основано сомнение за сторени кривични дела злосторничко здружување, оштетување или повластување на доверители, злоупотреба на службената положба и овластување, измама и перење пари и други приноси од казниво дело.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Камчев синоќа пренесен во Шутка: Притвор за дел од петмината во „Империја“

Приведените во „Империја“ донесени на распит пред судија на претходна постапка

„Империја“ е нова истрага на СЈО: Вклучени семејството Камчеви, Мијалков и сопственикот на „Пелистерка“ Панделески

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Хор од Јордан со прекрасна изведба на „Македонско девојче“

Никола Осило

(Галерија) Како изгледаше пречекот на европскиот шампион Бесир Алили на плоштадот Скендербег

Редакција

За еден ден: Драстичен раст на бројот на заболени со корона вирусот во Грција на 190 лица

Редакција