еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „врие“ за зачестените убиства: „Пукано онде, мртов таму, убиство онаму… што е ова бе?“

Голем број реакции на социјалните мрежи има по трите ладнокрвни убиства што во изминативе неколку дена се случија во земјава.

Граѓаните укажуваат дека не можат да се чувствуваат безбедно при секојдневни вести за убиства.

Ви пренесуваме дел од реакциите на „Твитер“:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лесно се посегнува по оружје: Ладнокрвните убиства стануваат секојдневие

Сите детали: Убиено едно лице во угостителски објект во Тетово

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

Редакција

Покренато обвинение за три лица за „Рекет“: Јанева зела 50.000 евра, а Боки 13 и Кичеец 1,5 милиони евра од Камчев

Редакција

„Нетра“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на предавателна опрема вреден 474.000 евра

Никола Осило