еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за првото место на Скопје во светот по загадување: „Да скокаш у Вардар при таква загаденост треба стварно да веруваш у Господ“

Главниот град на Македонија, Скопје, синоќа во еден часот по полноќ бил на прво место меѓу градовите со најголемо аерозагадување во светот, покажуваат мерењата на „Ер вижуал„.

Скопје било позагадено и од Делхи, Индија, кој е секогаш високо на листите на најзагадени градови во светот.

Висока загаденост во Скопје има и денес, што придонесе за лавина од реакции на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер заедницата, која го спои загадувањето со големиот денешен религиозен празник, Водици.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео-Фото) Светскиот шампион во современ танц Анди заигра пред Пендаровски

Редакција

Европската народна партија и се заканилa на ВМРО-ДПМНЕ со исклучување

Редакција

Вистината за Симон Трпчески и неговиот настап на концертот во Штип

Редакција