еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Фотографијата на Груевски во Будимпешта го „збесна“ Твитер: „Абе каци ти“

Голем број реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика објавата на фотографијата на екс-премиерот Никола Груевски во Будимпешта, каде што се наоѓа веќе еден месец откако доби политички азил од Унгарија.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

Фото:Twiter/Dan Nolan/насловна: Груевски/Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

25 дена молк од македонските власти за скандалозното бегство на Груевски

Ќе му се суди ли и на Груевски за настаните од 27 април?

Да не „бомбардира„ и Груевски од Унгарија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како руските комичари кои разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

Редакција

ДИК: Излезноста до 17 часот, 28,83%

Редакција

Последиците од глобалното затоплување се забрзуваат: Последните пет години најтопло во историјата на мерењата

Редакција