еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ по говорот на Иванов: „Ееее СДСМ, дојде ред Хорхе да брише под со вас“

Безброј реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика вчерашниот говор на претседателот Ѓорѓе Иванов во Собранието во кој и кажа на власта дека спроведува амнестија за да може да ги уценува пратениците да гласаат за уставните измени за промена на името, а него претходно го критикувале дека спровел помилување, со кое, како што рече, имал намера да придонесе кон помирување во државата.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов „распали“ по власта: Јас помилував за помирување, вие амнестирате за да уценувате

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието распиша тендер за агенција за хотелско сместување „тежок“ 211.000 евра

Никола Осило

Учениците нема да се вратат во училишните клупи: Се укинува и матурата и завршниот испит

Редакција

Обвинение за случајот „Меѓународен сојуз„: Боки 13 обвинет за измама, Ременски дека му помагала во измама

Редакција