еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“: „Порано имаше поштари што крадат пензии, сега поштите се „опљачкани“ сосе пензиите“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика информацијата дека на 12.000 пензионери не им биле префрлани пари од Фондот за пензиско осигурување во приватните пензиски столбови, како и најавата дека зголемување на пензии ќе има само во случај на инфлација.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На 12 илјади лица со години не им биле префрлани средства во вториот пензиски столб

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

18. земја по ред: Канада го ратификуваше Протоколот за членство на земјава во НАТО

Редакција

(Видео) „Изгубени во преводот“: Велешкиот градоначалник Аце Коцевски бараше македонски јазик на прес-конференција со министерот Арбер Адеми

Никола Осило

Ќе станат ли Шпанија и Британија пречка да станеме членка на НАТО во декември?

Редакција