еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за куќниот притвор: „Кога на власта и треба 2/3 мнозинство, Мијалков и прави брегзит на Шутка“

Лавина реакции на социјалните мрежи има по вчерашната одлука на Апелацискиот суд да му одреди куќен притвор на поранешниот прв разузнувач Сашо Мијалков.

Реакциите се во насока на тоа дека „власта го притвора и пушта“ Мијалков во зависност од потребите за двотретинско мнозинство во Собранието, што во овој случај се однесува на Законот за јавно обвинителство односно иднината на Специјалното јавно обвинителство.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апелација одлучи: Мијалков излегува од Шутка, оди во домашен притвор

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

Никола Осило

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на МАПАС за набавка на две лимузини

Никола Осило

(Видео) Шоуто на мечињата од Шар Планина ги топи срцата

Никола Осило