еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за Пендаровски, Силјановска и Река: „Дали знаевте дека има дебата на МРТ и зошто не“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика второто соочување, на државната национална телевизија МРТВ, меѓу кандидатите за претседател, Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река.

Граѓаните отворено ги искажуваат своите впечатоци од соочувањето и во зависност од тоа кој е нивниот фаворит упатуваат пофалби или критики за противниците.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кои се најголемите донатори во изборната кампања на Блерим Река?

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нејзината професионалност ја однесе во „Вог“: Која е Јована Нешова која гази на светската модна сцена

Редакција

Твитот на Антонио Милошоски за датумот за преговори со ЕУ ги „запали“ социјалните мрежи

Редакција

„Каргомакс“ го доби тендерот на ЈП Градски паркинг за набавка на пајак-возила и камион „тежок“ 345.000 евра

Никола Осило