еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ по сведочењето на Александар Василевски: „Овој Нинџа го натпеа и Дурловски“

Лавина реакции во јавноста предизвика сведочењето на Александар Всилевски-Нинџа на судењето за настаните во Собранието на 27 април во кое тој директно посочи дека работел за Управата за безбедност и контраразузнавање под псевдоним Самурај, како и дека повеќето обвинети лица за упадот во Собранието, кој според него бил организиран од ВМРО-ДПМНЕ и УБК биле статисти во нивната режија.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе му се суди ли и на Груевски за настаните од 27 април?

Инвловиран ли и е Иванов во настаните од 27 април и планирал ли прогласување воена или вонредна состојба?

Сведочеше кумот на Василевски: Нинџа и екс-директорот на УБК беа во штабот на ВМРО-ДПМНЕ пред упадот во Собранието

Обвинетиот Нинџа за настаните од „27 април“: Бевме искористени од УБК и ВМРО-ДПМНЕ, никој не ја знаеше режијата сите бевме статисти

Судење за „27 април“: Обвинетиот Нинџа работел во УБК под псевдоним Самурај, имал и значка, пиштол и радиостаница

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нема договор за СЈО: За што не можат да се усогласат СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

„Полека, полека, Шутка ко Халкидики станува. Исто друштво, иста забава“: Твитер за приведувањето на Јанакиески, Вељаноски и Ристоски

Редакција

Ќе останеме ли без Виз ер?

Редакција