еМагазин
Image default
Балкан

Твитот на Рама дека убиениот Грк е „луд“ дополнително ја вжешти атмосферата во Грција

Само неколку часа по убиството на етничкиот Грк во Албанија, премиерот Еди Рама на својот Твитер профил дополнително ја вжешти тензичната атмосфера во Грција, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Убиениот Грк тој го нарече „лудак„.

„Драги соседи. Во инцидентот животот го загуби луд човек, кој отвори оган врз полицијата што си ја вршеше работата. Да му заблагодариме на Господ што не загубивме невини луѓе поради екстремистичко лудило“, напиша Рама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Кој е Гркот кој што го уби албанската полиција

(ВИДЕО) Голем инцидент: Албански полицајци застрелаа Грк заради грчкото знаме

Фото: Фејсбук/Кацифас

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас: Посакувам и се надевам дека мојот пријател Зоран Заев ќе го добие референдумот

Редакција

(Видео) Путин пречекан како цар во Белград: Го „меркаше“ Цеца, му пееше Дачиќ

Никола Осило

Ќе добиваат субвенции: Платите на 10 илјади свештеници во Грција остранети од државниот платен список

Редакција