еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЈУ-БАЈ 2“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на „Партизанска“ вреден 1,1 милион евра

Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција и одржување на бул. „Партизански одреди“ од бул. „8-ми Септември“ до мост Обединети нации (фазна реализација) склучи договор со друштвото за градежништво, транспорт, трговија и услуги „ЈУ-БАЈ 2“ ДООЕЛ од село Бојане.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 68.704.285 денари или околу 1,1 милион евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анѓушев вети дека ќе ги засукале ракавите и ќе работеле: Ништо не сме направиле ако граѓаните не живеат подобро

Редакција

Уште едно грозоморно убиство: Избоден со нож сопственик на кафана во Кичево

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени 1.000 акции од Комерцијална банка

Никола Осило