еМагазин
Image default
Бизнис

УЈП: Годишните даночни пријави ќе може да се корегираат и за викендот

Управата за јавни приходи соопшти дека ќе им овозможи на граѓаните да ја потврдат или корегираат претпополнетата годишна даночна пријава и во текот на викендов.

„Ова од причина што крајниот рок за добивање на статус на конечни даночни пријави е во неработен ден, согласно на што на 03.06.2019 (понеделник) Годишните даночни пријави ќе добијат статус на конечни даночни пријави според последниот статус на Годишната даночна пријава – потврдена или коригирана. Пријавите коишто од страна на граѓаните не се ниту потврдени или коригирани ќе бидат службено потврдени“, наведува УЈП во соопштението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Околу 30 проценти од граѓаните ја одбија понудата на банките да одложат плаќање на кредити

Редакција

Блиску сме до барањето на Џек Ма: Седмично во Македонија се работи 42,3 часа

Редакција

За 48.000 евра продаден блок акции од „Алкалоид“

Редакција