еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП на привремени вработувања ќе потроши 276.000 евра

Министерството за финансии – Управа за јавни приходи распиша тендер за услуги за привремени вработувања.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 17.000.000 денари или околу 276.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Оилко“ во загуба од 5,1 милиони денари

Никола Осило

„Триста-груп“ го доби тендерот за одржување на зелените површини во Владата и резиденцијалните објекти вреден 783.000 евра

Никола Осило

Сценарио или реален ризик од терористички напади: Што да прават граѓаните во ваква состојба

Силвана Жежова