еМагазин
Image default
Бизнис

УЈП нема да објавува листа на должници за април, мај и јуни

Владата на седница донесе Уредба со која Управата за јавни приходи (УЈП) нема да објавува листа на должници на доспеани и неплатени долгови за месеците април, мај и јуни годинава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои фирми ќе бидат ослободени од персоналец и данок на добивка за март, април и мај

Владата донесе уредба за одложено плаќање на кредитите, на ред се банките

Бројот на заболени здравствени работници со коронавирусот се искачи на 17

Велес и Прилеп нови места со лица заболени од коронавирусот: Како изгледа мапата по градови

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради корона вирусот се замрзнуваат стечајните постапки

Редакција

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на „ГА-МА“ за набавка на авионски превоз вреден 32.500 евра

Никола Осило

Комплексот „Лимак Дајмонд“ ќе има силен придонес во развојот на Скопје и локалната економија!

Редакција