еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП продава запленети автомобили, камиони и автобуси по багателни цени за да наплати данок

Управата за јавни приходи на јавна аукција и во слободна комерцијална продажба што ќе се одржат на 30. април, годинава ќе понуди на продажба повеќе автомобили, комбиња и товарни возила со ниски почетни цени.

На продажба меѓу другите се нудат автомобил „Ауди 80“ за 56.000 денари, комбе „Мерцедес“ за 80.000 денари, камион „Ман“ за 1,3 милиони денари, автобус „Неоплан“ за 1,4 милиони денари, камион „Волво“ за милион денари…

Детален преглед на возилата кои се нудат на продажба и условите за учество ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Прекршочна постапка за Македонка која графит „Смрт за шиптари“ преиначила во „Смрт за омразата, љубов за сите“

Никола Осило

„Ферари“ најмоќен бренд во светот, „Амазон“ највреден

Редакција

(Видео) Ураганот Флоренс ги зеде првите жртви во САД

Никола Осило