еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети возила: Луксузни автомобили, камиони и автобуси по багателни цени

Управата за јавни приходи на јавна аукција и по пат на комерцијална продажба закажани за 24 септември годинава ќе понуди на продажба повеќе возила запленети по основ на неплатени даноци.

На продажба се нудат товарни моторни возила, автомобили од луксузна класа, но и по некој „олдтајмер“.

  Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Бомба“ за Монструм открива дека екс министерот за правда Беџети не потпишувал екстрадиција на обвинетите од Косово

Редакција

Јапонски начини на работење на претпријатијата кај нас: Јавен повик за бесплатно менторство

Редакција

Вкупно 760 заразени со корона вирусот: Регистрирани 49 нови случаи, најмногу во Скопје и Куманово

Редакција