еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети возила, машини, станови, ниви…

На јавна аукција закажана за 27 февруари, годинава Управата за јавни приходи (УЈП) ќе понуди на продажба движен и недвижен имот запленет од должници по основ на неплатен данок и други давачки.

На продажба се нудат ниви, лозја, станови, деловен простор, машини, автомобили, товарни возила…

Детална листа на имотот кој се нуди  на продажба ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Шекеринска со Пендаровски, Спасовски, Николовски… на ифтарска вечера во „Буши„

Редакција

„Тежок“ тендер: „Никоб“ за три милиони евра ќе ги обезбедува објектите на државната управа

Никола Осило

И Амди Бајрам влегува во трката за претседател на државата

Редакција