еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети возила по багателни цени

Управата за јавни приходи на аукција што ќе се одржи на 24 декември ќе понуди на продажба автомобили, камиони, булдожери и други возила запленети по основ на неплатен данок.

На аукција меѓу другите се нудат „Шевролет спарк“ од 2008 година за 96.862 денари, „Шкода румстер“ од 2010 година за 162.000 денари, „Мерцедес Е200“ од 2000 година за 107.000 денари, „Лада Нива“ од 2005 година за 135.000 денари…

Целата листа на возила за продажба ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Виста груп“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на АМР/МДМ систем вреден 411.000 евра

Никола Осило

Починаа четворца пациенти заразени од корона вирусот, вкупната бројка достигна 65

Редакција

Министерството за правда вработува, плата до 28.302 денари

Никола Осило