еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети возила по багателни цени

На јавна аукција закажана за 23 номеври, годинава Управата за јавни приходи ќе понуди повеќе запленети возила.

На продажба се нудат „Шевролет Спарк“ од 2008 година со почетна цена од 96.862 денари, „Фолксваген Пасат“ од 2012 година со почетна цена од 700.000 денари, „Алфа Ромео“ од 2004 година со почетна цена од 75.000 денари, „Мерцедес бенз“ од 2000 година за 119.000 денари, „Фиат Пунто“ од 1997 година за 90.000 денари…

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Столтенберг: Идејата дека може да ја отфрлите спогодбата со Грција и да се зачлените во НАТО е целосна илузија

Редакција

Извоз на медицинска опрема за справување со корона вирусот само со дозвола од Министерството за здравство

Редакција

Убава вест: Бројката на излекувани од корона вирусот до денес изнесува 200

Редакција