еМагазин
Image default
Локално

Уапсен дилер од Штутгард во Куманово

На 17.09.2018 година во 03.45 часот во Полициската станица Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, казниво по член 215 од Кривичниот законик на Република Македонија, од слобода бил лишен М.С.(25) од Штутгард-Сојузна Република Германија, информира МВР.

Лицето е задржано во полициската станица за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за прилепски полицаец осомничен за овозможување незаконски увоз на возила

Никола Осило

Почна уривањето на дивоградбитe во Охрид

Редакција

Драма во Прилеп: Четворица нападнале семејство со ножеви и секири

Никола Осило