еМагазин
Image default
Локално

Уапсени 19 танчерки сосе сопственикот во кафана во село во полошко

На 27.12.2018 година од 01,00 до 03,00 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Полициско одделение Галате, спровеле акциска контрола во угостителскиот објект сопственост на Ф.Т.(50) од Неготино – Полошко, информира МВР.

При контролата, во објектот биле затекнати 19 женски лица на возраст од 21 до 37 години, кои како пејачки и танчерки ги забавувале гостите. Лишени се од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот.

Покрај нив, лишен од слобода е и сопственикот на објектот, како и М.С.( 36 ) и Х.А.(32) од Неготино – Полошко, кои ги попречувале полициските службеници во спроведувањето на акциската контрола.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Oбвинение за негувателката која тепаше дете во игротека во Аеродром, се бара и продолжување на притворот

Редакција

Автомобил удрил во три малолетни девојчиња во скопски Чаир

Редакција

Кривична пријава за екс-градоначалникот на општина Чашка

Никола Осило