еМагазин
Image default
Македонија

Уапсени Боки 13 и Зоки Кичеец

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, денеска е уапсен на граничен премин, објави Плусинфо.

Во истиот случај, во Скопје, уапсен е и Зоран Милески познат како Зоки Кичеец.

Приведувањето, според информации на Плусинфо е поради сомнежи за рекет и изнуда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор…;“: Твитер „поцрвене“

Боки 13 осомничен за перење пари: Со 1,5 милиони евра кои ги зел како мито, си купувал скапа облека и плаќал одморит

Фото: 1ТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Италијанскиот Сенат го ратификуваше Проколот за членство на Македонија во НАТО

Редакција

Кривичнa за поранешните министри Никола Тодоров и Панче Кралев

Редакција

Мицкоски маршираше во Штип: Мртви ладни ќе ја ревидираат историјата

Никола Осило