еМагазин
Image default
Локално

Уапсени двајца твродокорни криминалци

На 13.09.2018 година полициски службеници од СВР Куманово од слобода ги лишиле лицата С.М.(45) и С.М.(66), двајцата од с.Руница, општина Липково, информира МВР.

За С.М.(45) билa распишанaмеѓународнa потерницa за издржување казна затвор од вкупно 12 години за сторени кривични дела: „убиство во обид“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Идризово.

За С.М. (66) била распишана меѓународна потерница за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „убиство во обид“ и тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Кшање.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Маж починал во Затворот Скопје

Редакција

На арачиновец му го украле „Мерцедесот“

Никола Осило

Град Скопје ќе ги блокира сметките на граѓаните и фирмите-должници за 2018 година

Никола Осило