еМагазин
Image default
Македонија

Уапсено едно лице за убиството на жената во село Велгошти

Вчера во 16,37 часот во Полициската станица Охрид пријавено е казнено дело „убиство“ извршено врз Б.П. (47) во нејзината куќа на улицата „Илинденска“ во охридското село Велгошти, информираат од МВР.

На местото на настанот, извршен е криминалистичко-технички увид предводен од јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид како и полициски екипи од СВР Охрид.

По преземени мерки, синоќа во 21 часот во Струга приведено и лишено од слобода е едно лице од Охрид по што, во консултација со јавен обвинител ќе бидат преземени понатамошни мерки за целосно расветлување на случајот.

По наредба на јавен обвинител, врз телото на починатата ќе биде извршена обдукција.

Медиумите објавија дека таа е мајка на две малолетни деца и била пронајдена мртва со најлонска вреќа врз главата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мехмети: Најубаво ќе беше Османи да отидеше до мала Речица за да побара конечно да биде поставено државното знаме

Редакција

СЈО ќе поднесе жалба за пресудата за Латас и неговите браќа

Редакција

СЈО: „Бомбите“ на „Ел чека“ не се од СЈО

Редакција