еМагазин
Image default
Бизнис

„Македонијатурист“ ќе дели дивиденда од 239,3 денари за акција

„Македонијатурист“ АД Скопје за 2018 година ќр дели дивиденда во вкупен бруто износ од 97.403.214 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Висината на дивидендата бруто по акција ќе изнесува 239,3 денари.

Последен ден на тргување со право на дивиденда е 22.05.2019 година. Прв ден на тргување без право на дивиденда е 23.05.2019 година. Дата на стекнување на право на дивиденда е 24.05.2019 година.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанска банка Скопје оствари добивка од 17 милиони евра за шест месеци

Никола Осило

Кои се најголемите акционери во ТТК Банка?

Редакција

Владата го предлага Сашо Симјановски за неизвршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком

Редакција