еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Убава вест: „Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“ ( European Film Awards), кои ги доделува „Европската филмска академија“.

Денеска во Севиља, Шпанија беше соопштено дека македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата најдобар европски документарец за 2019 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Лос Анџелес тајмс“ го вброи „Медена земја“ меѓу четирите најсериозни кандидати за „Оскар“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Од психолозите за Вас: Негативни емоции и зголемена загриженост се сосема нормални

Редакција

„Гранит“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улицата Индира Ганди вреден 225.000 евра

Редакција

Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до 7 август во 2021 година

Редакција