еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА

Убава вест: Министерството за земјоделство подготвува закон за донирање на вишок храна

Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство преку Единствениот национален електронски регистар на прописи (ЕНЕР) објави дека подготвува Закон за донирање на вишок храна.

Главна цел на законот кој ќе се подготвува од 12 септември до 2 октомври, годинава е да се воспостават механизми и критериуми за регулирање на активноста на донирање на храна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истражување: Дневниот студентски оброк 61 денар, 33 отсто имале искуство со корупција во домовите

Редакција

„Сите сити“ обезбеди над 400.000 оброци за социјално загрозени граѓани

Редакција

Бесплатни банкарски сметки за ранливите категории на граѓани

Редакција