еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Од корона вирусот оздравени 112 пациенти, од Скопје 42

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира оздравени 112 пациенти од: Скопје-42, Штип-40, Прилеп-1, Тетово-16, Велес-1, Гостивар-5, Кочани-2, Пробиштип-3, Свети Николе-2.

Вкупната бројка на оздравени е 2.427.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов црн рекорд: 12 починати од корона вирусот, петорица од Скопје

Чаир недостижен: Детален преглед на заразени со Ковид-19 по скопските општини

Нови 132 лица заразени со корона вирусот, во Скопје 57

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што открија Викиликс и Асанж: ЦИА прислушува преку телевизори и „паметни“ мобилни телефони

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на бензин вреден 57.000 евра

Никола Осило

(Фото) Македонска убавина: На снежниот Пелистер „уловени“ рис, лисица, срна, дива свиња…

Никола Осило