еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени 9 нови пациенти од Ковид-19, вкупно 1.387

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 9 оздравени пациенти од Ковид-19 во: Скопје-3, Прилеп-1, Струга-1, Велес-3 и Кочани -1.

Со ова, вкупната бројка на оздравени во Македонија изнесува 1.387.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од корона вирусот почина пациент од Тетово на 47 годишна возраст

Нови 23 случаи на заразени со корона вирусот, од кои 12 се во Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Затворањето граници не влијае многу за спречување на ширењето на корона вирусот

Редакција

Се менува законот за прекинување бременост: Вољата на жената на прво место

Никола Осило

Цензусот најголем непријател на Силјановска и Пендаровски, а „побратим“ на Талат Џафери

Никола Осило