еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени нови 24 пациенти од корона вирусот, вкупната бројка до сега е 1.411

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти во: Скопје-4, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, Велес-4 и Битола-2.

Вкупната бројка на оздравени пациенти е 1.411.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) 10 убави приказни кои ги „роди“ корона вирусот во Македонија и го извади на површина човечното

20 нови случаи на заболени од корона вирусот, од кои 16 во Скопје

(Фото) Како изгледа наод на бели дробови со корона вирус и како се дише: Ставете дебела перница врз вашето лице и побарајте некој да ја притисне

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието треба да расправа за интерпелација на министерот Спасовски

Редакција

Изборен молк, гласаат затворениците и немоќните лица

Редакција

Се очекува значителен пад на цената на нафтата

Никола Осило