еМагазин
Image default
Забава

Убава вест: Владимир Четкар ја освојува Јапонија со неговата музика

Еден од најпознатите македонски музичари, охриѓанецот Владимир Четкар е слушан во Јапонија. Тој на својот фејсбук профил објави линк од јапонско радио на кое се „врти“ неговиот хит „Come with me“

„Од денес мојата песна „Come With Me“ на радио ротација во уште два града во Јапонија, Кобе и Нагано!“, напиша Четкар.

Posted by Vladimir Cetkar II on Понеделник, 25 февруари 2019

Фото:Фејсбук/Владимир Четкар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Харви Вајнстин со „евтин надомест“ од 44 милиони долари ги замолчи злоставуваните жени

Никола Осило

(Галерија) Мелита во новогодишно сексапилно издание

Редакција

Грчки медиуми: „Северна Македонија беше големото изненадување на Евровизија“

Редакција