еМагазин
Image default
Бизнис

Убава вест за акционерите: „Оилко“ започнува со исплата на дивиденда

„Оилко“ КДА Скопје согласно одлуката за исплата на дивиденда по годишна сметка на друштвото за 2018 година на ден 09.07.2019 започнува со исплата на дивиденда во бруто износ од 32.351.150 денари, односно 130 денари бруто по акција, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Фото: Оилко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Технолаб“ го доби тендерот за мерење на емисијата штетни материи од оџаците на РЕК Битола вреден 53.000 евра

Никола Осило

Сушата удри по грозјето, тиквешките лозари бараат да се прогласи елементарна непогода

Редакција

Кои се најзагрозени фирми: Од утре плаќање во кеш само за сума до 500 евра

Никола Осило