еМагазин
Image default
Локално

Убиен маж и тешко повредена жена по семејна расправија во Кочани

Маж од Кочани починал, а неговата сопруга е тешко повредена по семејна расправија. Настанот се случил ноќеска во куќа на улицата „Климент Охридски“ во Кочани, по што жената итно била префрлена на клиниките во Скопје, а сопругот им подлегнал на повредите.

Истражна полициска екипа и судија на претходна постапка прават увид, а подетални информации се очекуваат во текот на денот.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се степале на бензинска пумпа во Скопје

Никола Осило

Тешко повреден кавадарчанец кој со мотоцикл удрил во ограда од куќа

Редакција

Прилепчанец со воздушна пушка пукал кон куче скитник, но го погодил братучедот во глава

Редакција