еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали: Убиство во Скопје, приведено едно лице

На 28.12.2018 во 21.38 часот пријавено е дека на ул.“Шарпланинска“ во населба Даме Груев во Скопје, има лице кое лежи без знаци на живот и до него возило “Пасат“ со скопски регистерски таблички, за кое подоцна е утврдено дека е сопственост на Д. Н. (65), информира МВР.

„Полициски службеници и јавен обвинител излегле на местото на настанот и преземени се соодветни мерки и активности. Утврдено е дека убиениот е Д.Н. (38) од Скопје, а делото е извршено со огнено оружје. Телото е предадено на обдукција. Едно лице е приведено во полициска станица. По насоки на јавниот обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информира МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Жртва сум на својата отвореност и организирана структура која е против нашето членство на НАТО

Редакција

„АјварДен„: Бојкотирачите подготвуваат голема прослава пред Собрание

Никола Осило

Одлични резултати на „Алкалоид“: Добивка од 14 милиони евра и 212 нови вработувања

Никола Осило