еМагазин
Image default
Локално

Уцена: И барал пари на малолетничка за да не објави екплицитни фотографии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.А.(17) од село Голем Папрадник поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“, информира МВР.

Во текот на декември 2018 година пријавениот во повеќе наврати се заканил на малолетна девојка, со која претходно бил во љубовна врска, дека доколку не му даде одредена сума на пари, на социјалните мрежи ќе објавел фотографии со експлицитна содржина.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за тетовец кој силувал 15-годишна малолетничка

Никола Осило

(Галерија) За вљубениците во автомобили во Скопје: Изложба на електрични и хибридни возила

Редакција

Кратовчанка завршила со изгореници при обид да угаси пожар

Никола Осило