еМагазин
Image default
Локално

Удрил во пешак во Скопје и побегнал

На 16.10.2018 година на крстосница од улица „Лука Геров“ и улица „Марк Твен“ во Скопје непознато возило управувано од непознат возач удрило во пешакот С.С.(58) од Пробиштип, по што побегнало од местото, информира МВР.

Од ударот С.С. се здобил со тешки телесни повреди и со друго возило бил пренесен во градската општа болница „8-ми Септември“ каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и возачот и за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈСП Скопје: Внатрешната контрола ќе утврди дали контролорите имаат вина во инцидентот во автобусот со број „2“

Редакција

МВР расчисти убиство во Кочани: Синот со нож му пресудил на таткото по семејна драма

Никола Осило

Разбојник му украл торба со пари од „Мерцедес“

Никола Осило