еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА

Угостителските услуги поскапи од лани

Цените на угостителските услуги во октомври годинава во споредба со септември се на исто ниво, но во однос на октомври лани се зголемени за три отсто, соопшти Државниот завод за статистика.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – октомври 2018 година, во однос на истиот период минатата година е зголемен за 2,1 процент, додека во однос на декември 2017 година е зголемен за 1,7 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Министерството за земјоделство подготвува закон за донирање на вишок храна

Никола Осило

Агенцијата за вработување ќе истражува какви работници им требаат на работодавците

Редакција

Катастрофални податоци за децата во државата: 28 отсто од сите деца во земјата живеат во сиромаштија

Редакција