еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА

Угостителските услуги во јануари поскапи за 2,8 отсто на годишно ниво

Цените на угостителските услуги во јануари годинава во споредба со декември мината година се зголемени за 0,2  отсто.

Во однос на јануари лани угостителските услуги поскапеле за 2,8 отсто.

Државниот завод за статистика денеска објави дека во јануари во однос на декември споредено по групи на услуги, зголемување е забележано во групите „храна“ за 0,2 отсто, „безалкохолни пијалаци“ за 0,1 отсто и „ноќевања“ за 0,2 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државен студентски дом: Истражувањето на МОФ се однесува на податоци од 2015 година

Редакција

Влада: Отписот на долговите за струја е мерка на социјално одговорни компании и не е на товар на граѓаните

Редакција

Анкета на „Факултети“: 83,7% би се отселиле од државата, животот им бил уништен

Редакција