еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

УХМР со најнова прогноза: Од среда снежна покривка во поголемиот дел од државата

Значителна промена на времето со врнежи од дожд, кои утревечер во северните делови на повеќе места ќе преминуваат во снег, најавија од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Ќе почне да дува засилен северен ветер кој ќе услови значително опаѓање на температурата, па во среда врнежи од снег ќе има во поголем дел од земјава.

На планините, особено на запад снежната покривка ќе се зголеми за околу 20 см, а помала снежна покривка се очекува да се формира и во поголемиот дел од земјава.

Од четврток ќе преовладува променливо облачно, ветровито и студено време.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Изградба комерц“ го доби тендерот на Општина Аеродром за хортикултурно уредување на паркот Бојмија вреден 485.000 евра

Редакција

Поради мерките за превенција од корона вирусот: Премините „Прохор Пчински“ и „Рибарци“ затворени за патници и возила

Редакција

Бројките и понатаму високи: Нови 173 заболени од корона вирусот, најмногу во Скопје 75

Редакција